Oszczędź ponad1000 €

rocznie na eko-składkach za tekstylia z Plus*

Oblicz swoją oszczędność →

*Przykład: 2000 T-shirtów damskich rocznie, według stawek Refashion opublikowanych na rok 2026. Państwa oszczędność zależy od produktów i wolumenów.

Francuski wymóg przedstawiciela EPR obowiązuje od 10 lipca 2026 r. · dzień 105Sprawdź, czy to Państwa dotyczy →
Od 10 lip 2026 · Sprawdź, czy to Państwa dotyczy →
Strona główna / Opublikowane ceny francuskiej reprezentacji EPR
Otwarte dane · CC BY 4.0

Ile firm ma francuski numer IDU?

ADEME publikuje jako otwarte dane każdą firmę posiadającą francuski unikalny identyfikator (IDU). Pobraliśmy cały plik i policzyliśmy go, zamiast polegać na szacunkach.

250 793 firm ma co najmniej jeden francuski IDU. 170 018 z nich jest zarejestrowanych poza Francją.

Policzono 4 października 2026 na podstawie pliku ADEME zaktualizowanego 4 października 2026. ADEME — otwarty zbiór danych « REP : producteurs, IDU » (SYDEREP)

Według kategorii EPR

Firma w kilku kategoriach jest liczona raz w każdej z nich. Kolumny nieco się różnią, bo 284 par firma–kategoria ma więcej niż jeden IDU, a 48 numerów IDU figuruje pod więcej niż jedną firmą.

KategoriaNumery IDUFirmyZarejestrowane poza Francją
Opakowania gospodarstw domowych i papiery graficzne (EMPAP)212 508212 252157 360
Sprzęt elektryczny i elektroniczny (EEE)26 82926 80918 668
Tekstylia, bielizna domowa i obuwie (TLC)15 75115 75111 990
Meble (EA)13 75013 7705230
Baterie (BAT)13 44413 44310 380
Wyroby i materiały budowlane (PMCB)10 64110 864517
Artykuły majsterkowicza i ogrodnicze (ABJ)387138902137
Zabawki (JOUET)350235021837
Artykuły sportowe i rekreacyjne (ASL)282728261695
Opony (PNEU)1264126446
Opakowania profesjonalne (EPRO)1063106344
Produkty chemiczne (PCHIM)978978107
Oleje mineralne i syntetyczne (LUB)45645625
Jednorazowe tekstylia sanitarne i chusteczki (TSUU)26826825
Leki (MNU)23723722
Łodzie rekreacyjne (BPS)1401407
Ostre wyroby medyczne (DASTRI) (DISP_MED)91914
Pojazdy (VEHICULE)91914
Wyroby tytoniowe (TABAC)666610
PAP661

Według kraju rejestracji

Kraj, który rejestr podaje dla każdej firmy. To kraj rejestracji firmy, a nie dowód, gdzie ma ona siedzibę.

KrajFirmy
CN125 719
FR80 775
DE9205
HK7010
GB4066
IT3397
ES3179
PL2739
NL2328
US1329
BE1147
RO1016
AT553
CY412
CH402
Wszystkie pozostałe kraje5749
Z więcej niż jednym krajem1767

Jak liczyliśmy

  • Pobraliśmy kompletny plik, który ADEME publikuje dla zbioru « REP : producteurs, IDU », i sprawdziliśmy go z sumą kontrolną MD5, którą ADEME publikuje dla oryginalnego pliku (030cac2b8461545826eca553c3b73d25).
  • Każdy wiersz to jeden IDU w jednej kategorii zatwierdzenia. IDU to unikalne wartości Identifiant_unique; firmy to unikalne wartości Identifiant_societe.
  • „Zarejestrowane poza Francją” oznacza, że pole Pays nie ma wartości FR.
  • Kontrola krzyżowa: firmy według krajów sumują się do łącznej liczby, gdy 1767 firm z więcej niż jednym krajem policzy się w osobnym wierszu.
  • API ADEME zwraca też liczbę unikalnych wartości, ale przy tej skali jest ona przybliżona: tego samego dnia podało 169 507, podczas gdy plik zawiera 170 018. Publikujemy dokładną liczbę.

Czego to zliczenie nie mówi

  • IDU oznacza, że firma jest zarejestrowana w danej kategorii. Nie mówi, czy firma przestrzega przepisów ani czy potrzebuje francuskiego mandataire.
  • Kraj rejestracji to nie to samo co siedziba: firma zarejestrowana za granicą może mieć siedzibę we Francji i odwrotnie.
  • Jeden kod kategorii w pliku, PAP, nie odpowiada żadnej z 19 obecnych kategorii; pokazujemy go tak, jak publikuje go ADEME.

Pobierz: JSON · CSV · Markdown — CC BY 4.0

Powrót do tabeli danych rynkowych